top of page
Yetkinlik Gelişim Atölyesi

SHERPA GELISIM

21. yüzyılda artık neredeyse tüm şirketler yetkinliklerin önemini kavrayıp, teknik özelliklerden çok şirketin değerlerine uyum sağlayabilen, belirlediği yetkinliğe sahip olan kişiler ile çalışma ve işe alma eğilimindeler. Bu doğrultuda çalışanlar artık ne kadar çok teknik bilgisi yüksek olursa olsun, başarılı görünmeme, terfi alamama gibi kaygılar içindeler. Bir de iş arayan kişileri düşündüğümüzde kaygı derecelerinin daha yüksek olduğunu görüşmelerimizden anlayabiliyoruz. 

Atölyemiz tüm bunları göz önüne alarak hazırlanmış olup, hem iş hayatında yetkinliklerin gelişimi ile bir adım öne çıkma, hem de yeni iş hayatına atılan kişilerin kendilerini tanıma ve nasıl iş hayatına nasıl daha kolay dahil olacaklarını öğrenme fırsatı sunar.

Katılımcılara bir hafta öncesinde gönderilen kişilik envanteri ve başvuru formu ile katılımcılar uzman yetkinlik gelişim ekibimiz tarafından değerlendirilip raporları oluşturulur.

Katılımcılar atölyede tüm yetkinliklerin açıklamaları, hangi işlerde hangi yetkinliklerin tercih edildiği, güçlü ve gelişime açık alanların önemi, nasıl geliştireceklerine dair ipuçları yakalamakla birlikte, kendi envanter sonuçlarına istinaden kişisel gelişim planı oluştururlar. Atölye esnasında tüm yetkinliklerin öğrenilmesi ve geliştirilmesi çeşitli aktiviteler ve çalışmalar ile pekiştirilir.

Katılımcılar ile 1 ay sonrasında kişisel gelişim planı hakkında online görüşme sağlayan ekibimiz gelişimlerini takip eder ve kendilerine destek sağlarlar.

24 hour access

Fully Equiped

Up to 15 Number

of People

bottom of page