top of page
ICF Tarafından Koçluk;

SHERPA GELISIM

Günümüzün belirsiz ve karmaşık ortamlarında özellikle önemli olan, kişisel ve mesleki potansiyeli en üst düzeye çıkarmak için ilham veren, düşünmeye teşvik eden ve yaratıcı bir süreçte müşteri ile ortaklık ilişkisi olarak tanımlanmaktadır.

Bireyin mevcut durumundan olmak istediği duruma geçme niyetindeki isteği çoğaltan, cesaret veren bir yaklaşımdır ve değişim sürecini kolaylaştırır. “Farkındalık”, “seçim” ve “gerçek benliğe güven” kavramları koçluğun ve daha genel olarak öğrenme ve büyümenin merkezinde durmaktadır. 

Koçluk, gerçekten koçluk hizmeti almak isteyene verilir. Bu noktada, koçluk alacak tarafın istekli ve kendinin karar vermiş olması esas koşuldur.

Koçlar her müşteriyi kendi hayatlarında ve çalışmalarında uzman olarak kabul eder ve her müşterinin yaratıcı, becerikli ve bütün olduğuna inanırlar. 

Sherpa Gelişim olarak ICF akredite sertifikalı profesyonel koçlarımız ile ulaşmak istediğiniz hedefleri netleştirmek, hedeflere ulaşırken ürettiğiniz çözümleri ve stratejileri ortaya çıkarmak, daha emin adımlar ile hedefe ilerlemek üzere çalışabilirsiniz.

Bu süreç, müşterilere liderlik becerilerini geliştirirken ve potansiyellerini ortaya çıkarırken iş ve özel yaşam ile ilgili görüşlerini önemli ölçüde geliştirmelerinde yardımcı olmaktadır. 

Her gün yaşamlarında keşfedilecek daha fazla şey olduğuna inanan insanlar, ICF Unvanlı bir koç ile iş birliği yaparak potansiyellerini en üst düzeye çıkarmayı seçiyorlar. Neden? Çünkü koçluk işe yarıyor. 

MESLEKİ VE KİŞİSEL YAŞAMINIZDA NELERİ İSTİYORSUNUZ?

 

Tanışma seansımız ücretsiz olup, müşterinin beklentilerine göre 6-8 seans arası koçluk süreci devam etmektedir.

Sherpa Gelişim’in bire-bir koçluk hizmetlerinden hangisi için buradasınız?

  • Yönetici Koçluğu

  • Kariyer Koçluğu

  • Öğrenci ve Çocuk Koçluğu

 

 

 

ICF Hakkında

1995 yılında kurulan Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF), kendisini yüksek standartlar koyarak koçluk mesleğini geliştirmek, bağımsız sertifikasyon sağlamak ve akredite okullardan eğitim almış koçlar için dünya çapında bir iletişim ağı oluşturmak amacına adamış küresel bir kurumdur.

www.coachfederation.org

www.icfturkey.org

ICF’in Temel Değerleri

ICF kendini güvenilirlik, açıklık, kabul ve uyum değerlerine adamıştır. ICF topluluğunun tüm bölümleri aşağıdaki değerlerden sorumludur.

Dürüstlük : Koçluk mesleği ve organizasyonumuz için en yüksek standartları yerine getiriyoruz.

Mükemmellik: Profesyonel koçluğun kalitesi, niteliği ve yeterliliği için mükemmellik standartlarını belirler ve takip ederiz.

İşbirliği: Katılımcı ortaklık ve ortak yaratılmış başarı yoluyla gerçekleşen sosyal bağlantılara ve topluluk oluşumuna değer veriyoruz.

Saygı: Küresel paydaşlarımızın çeşitliliği ve zenginliğine değer veriyoruz. Standartlardan, politikalardan ve kaliteden ödün vermeksizin, insanı birinci sıraya koyarız.

 ICF etik kuralları için

1.png
bottom of page