Değerlendirme Merkezi ve Yetkinlik Gelişimi;

SHERPA GELISIM

Değerlendirme Merkezi uygulamaları, son yıllarda, yeni işe alımlarda adaylar arasında seçim yapabilmek ya da terfi edilecek bir üst pozisyon için yeterliliği ölçmek için kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Uygulama kapsamında birkaç uzmanın katılımıyla testler ve görevler belirlenir. Aşama aşama gerçekleştirilen testlerin ardından adayın işe ya da yeni göreve olan uygunluğu puanlanır.

Sherpa Gelişim kurumlara sunduğu bu hizmetin yanı sıra bireysel olarak da kendini değerlendirmek isteyen kişilere bu imkanı sunmaktadır.

Böylece başvurduğu firmalarda bu uygulamaya hazırlıklı olarak ve yetkinliklerinin de farkında olarak iş görüşmesine gitmektedir. Zaten çalışan bir kişi ise performans değerlendirmesi, değerlendirme merkezi uygulaması yapılacaksa hazırlıklı olur veya kendi sonuçlarını bilerek farkındalıkla iş yaşamına devam eder.

Yetkinlik Gelişimi

Sherpa Gelişim uzmanları Değerlendirme Merkezi Uygulamalarının yanı sıra kendini tanımak ve yetkinliklerini geliştirmek isteyen kişilerle de uluslararası kullanılan yetkinlik ölçümleri ile birebir çalışarak onların geleceğe hazırlanmasına destek olur.